Pейтинг мільярдерів Forbes-2015: перший десяток і українські учасники

0

Pейтинг мільярдерів Forbes-2015: перший десяток і українські учасники
Pейтинг мільярдерів Forbes-2015: перший десяток і українські учасники

Американська редакція журналу Forbes представила свіжий, 29-й за рахунком рейтинг найбагатших людей планети

Незважаючи на падіння світових цін на нафту і євро, яке слабшає, список найбагатших людей планети Forbes знову став довшим. У новому рейтингу – рекордна кількість учасників: 1826 осіб. Їх сукупний статок досяг $7,05 трлн, збільшившись порівняно з минулим роком на $0,65 трлн. У списку – 290 новачків, причому 71 із них – китайські мільярдери. Більше в рейтингу стало і молоді: 46 фігурантам не виповнилося 40 років.

Найбагатшим на планеті знову став Білл Ґейтс. За останнє двадцятиріччя цей титул діставався одному із засновників корпорації Microsoft 16 разів. Ґейтс збагатів за рік на $3,2 млрд, наростивши статки до $79,2 млрд. І це незважаючи на щедрий внесок $1,5 млрд в благодійний фонд The Bill and Melinda Gates Foundation, зроблений в листопаді 2014-го.

Мексиканець Карлос Слім знову зайняв другий рядок рейтингу. Легендарний американський інвестор Воррен Баффетт повернув собі третю позицію, змістивши на один рядок вниз Амансіо Ортегу. Торік Баффетт виявився більш вдалим за інших мільярдерів: він додав до своїх статків $14,5 млрд, збільшивши їх до $72,7 млрд. Причина – зростання котирувань дітища Баффетта – інвестиційного гіганта Berkshire Hathaway.

Серед інших щасливих бізнесменів, які нарощували статки швидше за інших – засновник гіганта інтернет-торгівлі Джек Ма і ще троє китайських підприємців. Всі вони увійшли до 50 найбагатших бізнесменів світу.

Порівняно з минулим роком Марк Цукерберг перемістився в рейтингу Forbes одразу на п’ять позицій вгору. Гендиректор соціальної мережі Facebook вперше увійшов у 20-ку найбагатших людей планети і зайняв 16-те місце в списку. Крім того, Цукерберг – у п’ятірці найбагатших молодих людей світу. А наймолодшим мільярдером цього року став 24-річний засновник месенджера Snapchat Еван Шпіґель.

Кремнієва долина залишається однією з кращих «кузень мільярдерів». Її вихідці – 23 новачки рейтингу Forbes-2015, у тому числі співзасновники сервісу каршерінга Uber Тревіс Каланік і Гарретт Кемп, а також один із перших працівників цієї компанії Раян Ґрейвс. Ще один дебютант зі сфери високих технологій – 31-річна Елізабет Холмс, засновниця біотехнологічної фірми Theranos.

Найбільш неуспішний фігурант рейтингу в Forbes-2015 – нігерієць Аліко Данготе, його статки скоротилися з $25 млрд до $14,7 млрд. Причини: стрімка девальвація національної валюти і падіння світових цін на цемент – продукт, завдяки якому Данготе став багатим. А країною, яка втратила за рік найбільше мільярдерів, стала Росія. Порівняно з 2014-м кількість росіян в рейтингу скоротилася зі 111 до 88 осіб: це менше, ніж у Німеччині та Індії, не кажучи вже про США та Китаї. Всього ж із рейтингу за рік вибуло 138 осіб.

Більшість фігурантів рейтингу – 1191 осіб – заробили мільярдні статки самостійно. Успадкували багатство тільки 230 осіб. Ще 405 учасників отримали частину активів у спадок, але зуміли їх примножити.

При визначенні позиції в рейтингу Forbes враховує всі активи учасників. Сюди входять частки в приватних і публічних компаніях, готівка, вартість нерухомості, творів мистецтва і предметів розкоші. Укладачі рейтингу враховують також боргові зобов’язання фігурантів.

Розмір статків визначається окремо для кожного учасника. У деяких випадках вказується, що мільярдер володіє статком разом із сім’єю. Коли індивідуальну частку рідних братів і сестер у сукупному сімейному статку оцінити складно, вважається, що у них рівні частки.

У рейтинг не входять члени королівських сімей і авторитарні правителі, які заволоділи статками, спираючись виключно на свою владу. Крім того, в списку немає членів королівських сімей, що керують національними багатствами від імені своїх країн.

Показники для своїх розрахунків, у тому числі вартість акцій, американська редакція Forbes зафіксувала 13 лютого 2015 року.

Порівняно з минулим роком українських мільярдерів у рейтингу Forbes стало менше майже вдвічі.

Список українців очолює Рінат Ахметов зі статком $6,7 млрд (на $5,8 млрд менше, ніж торік). Другий у списку – Віктор Пінчук, $1,5 млрд (його статки зменшилися на $1,7 млрд).

Далі йдуть Ігор Коломойський – $1,3 млрд (– $0,8 млрд), Геннадій Боголюбов – $1,3 млрд (– $1 млрд) і Юрій Косюк – $1,1 млрд (– $0,4 млрд). За рік з рейтингу мільярдерів Forbes вибули Вадим Новинський (статок у 2014-му – $1,5 млрд), Петро Порошенко ($1,3 млрд), Костянтин Жеваго ($1,2 млрд) іСергій Тігіпко ($1 млрд). Загальний статок найбагатших українців – фігурантів рейтингу Forbes-2015 оцінюється в $11,9 млрд.

Нижче – перший десяток глобального рейтингу і п’ять його українських фігурантів.

1. Білл Ґейтс

Статок: $79,2 млрд

1. Білл Ґейтс

Фото GettyImages/fotobank.ua

Джерело багатства: Microsoft, інвестиції

Країна: США

У 2015-му Ґейтс укотре став найбагатшою людиною планети. За останні два десятиліття цю позицію в рейтингу він займає вже 16-й раз. Торік, коли гендиректором Microsoft став Сатья Наделла, ціни на акції софтверного гіганта впевнено пішли вгору. Разом з котируваннями росли і статки Ґейтса. Ставати багатшим мільярдерові не заважало навіть те, що він постійно позбувався паперів Microsoft.

За останній рік Ґейтс продав близько третини акцій, що належать йому. Тільки в листопаді 2014-го бізнесмен пожертвував благодійному фонду The Bill & Melinda Gates Foundation акції Microsoft на суму $1,5 млрд. Всього ж на благодійність Ґейтс перерахував вже $29,5 млрд. Його головні цілі – боротьба з бідністю, хворобами і неграмотністю в країнах, що розвиваються, а також підвищення якості освіти в Сполучених Штатах.

 

2. Карлос Слім Елу і сім’я

Статок: $77,1 млрд

2. Карлос Слім Елу і сім’я

Фото GettyImages/fotobank.ua

Джерело багатства: телекомунікації

Країна: Мексика

Сліму знову вдалося зберегти другий рядок у рейтингу найбагатших людей світу. І це незважаючи на серйозні зміни, які за рік відбулися на мексиканському телекомунікаційному ринку – головне джерело багатства мільярдера. Через нове антимонопольне законодавство Сліму дедалі складніше утримувати титул «короля телекомунікацій». І, тим не менш, в 2014-му мільярдер збільшив частку в компанії-операторі мобільного зв’язку America Movil. Тепер Сліму і його дітям належить 62% оператора.

Телекомунікаціями інтереси Сліма не обмежуються. Він – власник контрольного пакету акцій в групі промислових компаній Grupo Carso, фінансової корпорації Grupo Financiero Inbursa і в інших гірничовидобувних і обробних компаніях. Крім того, Сліму належать частки в американській роздрібній мережі Saks Fifth та газеті The New York Times (у цьому виданні він володіє часткою в 17%). Мільярдер також є інвестором двох компаній з Іспанії: медіаконгломерату Grupo Prisa та інвестиційного банку Caixa Bank.

 

3. Воррен Баффетт

Статки: $72,7 млрд

3. Воррен Баффетт

Фото GettyImages/fotobank.ua

Джерело багатства: інвестиції

Країна: США

У 2014-му легендарний «Оракул з Омахи» багатів рекордними темпами. У серпні акції класу А його холдингової компанії Berkshire Hathaway вперше подолали позначку $200 000 за штуку, і Баффетт перемістився на один рядок вгору в рейтингу мільярдерів Forbes. Минулий рік не обійшовся для Баффетта без гучних угод: Berkshire Hathaway купила у Procter & Gamble підрозділ з виробництва батарейок Duracell за $4,7 млрд.

У 2014 році в традиційному листі акціонерам Berkshire Hathaway Баффет розкрив секрет свого успіху. За його твердженням, купівлею всього його життя стала не якась компанія або частка в бізнесі, а книга Бенджаміна Грехема «Розумний інвестор» (The Intelligent Investor) у 1949 році. Як пояснив третій серед найбагатших людей планети, в ній Грехем доступно і логічно викладає підхід, який змінив життя Баффета.

Баффетт – відомий філантроп. У липні 2013-го він зробив рекордну пожертву благодійному фонду Білла і Мелінди Ґейтс – $2 млрд в акціях свого холдингу.

 

4. Амансіо Ортего

Статки: $64,5 млрд

4. Амансіо Ортего

Фото GettyImages/fotobank.ua

Джерело багатства: Zara

Країна: Іспанія

Амансіо Ортего виріс у родині працівника залізниці. Зараз іспанець – найбагатший у світі рітейлер. Співзасновником Zara він став у 1975 році – у той час Амансіо і його колишня дружина Розалі Міра шили халати і жіночу білизну у власній спальні.

До середини 1980-х їхній бренд вже добре знали в Іспанії, і компанія готувалася до виходу на зовнішні ринки. Коли Zara вже розросталася в імперію, Ортего несподівано увірвався в еліту рітейлу: основами його стратегії були економний маркетинг, агресивна експансія і контроль над більшою частиною ланцюга поставок. Одного разу фешн-директор Louis Vuitton Даніель П҆єтта навіть назвав його холдинг Inditex «можливо, найбільш інноваційним і руйнівним рітейлером у світі».

Фінансову кризу Ортего пройшов більш ніж успішно – завдяки невпинному зростанню акцій Inditex з 2009-го по 2014-й рік його особистий статок збільшився на $45 млрд. Мільярди доларів дивідендів, які підприємець отримав зі свого основного бізнесу за останні десять років, він інвестував у нерухомість по всьому світу: в Мадриді, Барселоні, Лондоні, Чикаго, Маямі і Нью-Йорку.

 

5. Ларрі Еллісон

Статки: $54,3 млрд

5. Ларрі Еллісон

Фото GettyImages/fotobank.ua

Джерело багатства: Oracle

Країна: США

Ларрі Еллісон жодного разу не бачився зі своїм біологічним батьком – його виховала двоюрідна бабуся в Чикаго. Деякий час майбутній підприємець створював бази даних для ЦРУ, але в 1977 році він заснував свого розробника ПЗ для сховищ інформації – Oracle.

З тих пір стартап Силіконової долини виріс у гіганта з виручкою $38,3 млрд у 2014-му. У вересні минулого року заява Еллісона про плани залишити посаду СЕО Oracle сколихнула всю світову бізнес-громадськість. Тим не менш, поки він залишається в компанії на посадах голови правління і технічного директора.

Мільярдер продовжує скуповувати майно на одному з островів Гавайського архіпелагу – Ланаї. Його покупка в 2012 році обійшлася Еллісону ймовірно в $300 млн, і вважається, що йому належать всі місцеві готелі. Донька засновника Oracle Меган домоглася чималих успіхів у галузі кінематографу – її компанія Annapurna Pictures виступила продюсером таких картин, як «Мета номер один» і «Американська афера».

 

6. Чарльз Кох

Статки: $42,9 млрд

Чарльз Кох

Фото GettyImages/fotobank.ua

Джерело багатства: промислове виробництво, інвестиції

Країна: США

Інтереси Чарльза і Девіда Кохів охоплюють підприємництво, благодійність і політику. Брати продовжують розширювати свою бізнес-імперію, витративши понад $5 млрд на придбання компаній у 2014 році.

Сімейну корпорацію Koch Industries Чарльз Кох очолює з 1967 року: за цей час вона виросла в другу найбільшу приватну фірму США. Попереду – тільки продовольчий гігант Cargill. Активи братів включають у себе нафтопереробні заводи, компанії з виробництва труб і будматеріалів, фабрики, що спеціалізуються на паперових рушниках і пластикових стаканчиках.

Чарльз і Девід Кохи порівняно скромно проявили себе напередодні проміжних виборів у США – кожен із них підтримав республіканців на суму близько $2,5 млн. За повідомленнями Washington Post, американські консерватори переконали своїх покровителів виділити майже $1 млрд на президентську гонку 2016 року.

Кохи також славляться своєю благодійною діяльністю. Пожертвування на суму $25 млн від Koch Industries і Charles Koch Foundation фонду розвитку освіти для афроамериканців United Negro College Fund породили активні дискусії в пресі, чи можна вважати братів прихильниками правих політичних сил після такого кроку.

 

6. Девід Кох

Статки: $42,9 млрд

6. Девід Кох

Фото GettyImages/fotobank.ua

Джерело багатства: промислове виробництво, інвестиції

Країна: США

Разом зі своїм старшим братом Чарльзом Кохом багатющий мешканець Нью-Йорка контролює сімейну корпорацію Koch Industries, виручка якої сягає $115 млрд. У 2014 році портфель активів компанії поповнився виробником чорнила Flint Group і компанією PetroLogistics, монополістом на ринку пропілену в США. На їх купівлю Кохи виділили $3 млрд і $2,1 млрд відповідно.

За фінансування ремонту одного з виставкових майданчиків нью-йоркського музею Метрополітен Девід Кох удостоївся включення свого імені в офіційну назву об’єкта. Весь проект обійшовся йому в $65 млн.

У червні 2014-го надбанням громадськості стали аудіозаписи секретних зустрічей мільярдерів з відомими представниками республіканської партії. Файли підтверджують, що політичні опоненти демократів, у тому числі сенатор Мітч Макконнелл, спочатку збиралися блокувати законодавчі ініціативи Барака Обами в разі отримання контролю над сенатом. Два місяці потому республіканці справді перемогли на проміжних виборах і узялися до реалізації своєї стратегії.

 

8. Крісті Волтон і сім’я

Статки: $41,7 млрд

8. Крісті Волтон і сім’я

Фото GettyImages/fotobank.ua

Джерело багатства: Wal-Mart

Країна: США

П’ять років Крісті Волтон утримує звання найзаможнішої жінки світу. Зайняти це місце їй допомогли інвестиції покійного чоловіка у виробника сонячних батарей First Solar. Тим не менш, основна частина статку Крісті Волтон сконцентрована в рітейлері Wal-Mart – всесвітньо відомої роздрібної мережі, заснованої її тестем Семом у 1962 році. У 2014-му дивіденди Wal-Mart принесли фігурантці рейтингу $470 млн після сплати податків.

Крісті Волтон веде дуже спокійне життя в Джексоні, штат Вайомінг. Отримання премії Imagen Foundation у 2013 році за просування фільму «Благослови мене, Ультіма» стало однією із нечисленних її появ на публіці. У віці лише трьох років син Крісті поборов рак, а вона сама насилу вижила після важкої пневмонії.

 

9. Джим Волтон

Статки: $40,6 млрд

Джим Волтон

Фото: wikipedia.org

Джерело багатства: Wal-Mart

Країна: США

Молодший син легендарного засновника Wal-Mart Сема Волтона Джим входить до ради директорів глобального рітейлера. У 2014 році 11 000 магазинів компанії в 27 країнах світу генерували виручку в $473 млрд. У середині лютого, після активної критики на адресу компанії за низькі зарплати, Wal-Mart анонсував підвищення мінімальних окладів у $9 за годину в 2015 році і $10 за годину в 2016-му. Захисників робітників цей рівень як і раніше не влаштовує – вони вимагають зростання цієї цифри хоча б до $15.

Крім Wal-Mart, Джим Волтон керує сімейним банком Arvest Bank, де одночасно займає посади СЕО та голови правління. Фінустанова оперує в Арканзасі, Канзасі, Оклахомі і Міссурі, а його активи досягають майже $15 млрд. Чистий прибуток банку в 2013 році – замалим не $130 млн.

coruption.net


Теги статьи:
Распечатать Послать другу
comments powered by Disqus
Фокин Сергей Александрович умеет заработать: спецподразделение «пушок» или столичные приключения прокурора Фокина / 12.02.2018
Фокин Сергей Александрович умеет заработать: спецподразделение «пушок» или столичные приключения прокурора Фокина
Новым героем нашей публикации станет Фокин Сергей Александрович — прокурор котор… Подробнее
Андрей Скотч - криминальный миллиардер на службе у воров в законе / 31.01.2018
Андрей Скотч - криминальный миллиардер на службе у воров в законе
Буквально на первой неделе своего пребывания в Государственной Думе депутат-милл… Подробнее
Перемены в семье Путина позволяют заглянуть внутрь Russia Inc. / 25.01.2018
Перемены в семье Путина позволяют заглянуть внутрь Russia Inc.
За время своего брака и подготовки к нему Кирилл Шамалов попал в число богатейши… Подробнее
Круг сжимается: задержана еще одна сообщница по отмыванию бюджетных денег гендиректора ТАСС Сергея Владимировича Михайлова / 23.01.2018
Круг сжимается: задержана еще одна сообщница по отмыванию бюджетных денег гендиректора ТАСС Сергея Владимировича Михайлова
Полиция задержала бывшего руководителя рекламного подрядчика Московского метро —… Подробнее
Курочка по зёрнышку: как зарабатывает «Объединённая зерновая компания» Зиявудина Магомедова / 17.01.2018
Курочка по зёрнышку: как зарабатывает «Объединённая зерновая компания» Зиявудина Магомедова
Российская приватизация не столько рождает нуворишей и новых миллиардеров, сколь… Подробнее
Этери Масхулия прикарманивает миллионы на государственном отеле Ленобласти в Сочи: документы / 16.01.2018
Этери Масхулия прикарманивает миллионы на государственном отеле Ленобласти в Сочи: документы
Шикарный отель в центре курортного города принес региону около 2,5 млрд убытков.… Подробнее
Сеть АЗС БРСМ-Нафта официально подтвердила факт продажи Андреем Бибой своей части в компании / 15.01.2018
Сеть АЗС БРСМ-Нафта официально подтвердила факт продажи Андреем Бибой своей части в компании
В минувшую пятницу, 12 января 2018 года, стало известно о том, что владелец сети… Подробнее
Глава ОПГ Киевской таможни казнокрад Сергей Тупальский готовится бежать в Россию - источник / 12.01.2018
Глава ОПГ Киевской таможни казнокрад Сергей Тупальский готовится бежать в Россию - источник
Сергей Тупальский может покинуть не только свой пост, но и территорию Украины в … Подробнее
С Хаджи на милость: Жизням покушавшихся на Гули угрожает опасность / 11.01.2018
С Хаджи на милость: Жизням покушавшихся на Гули угрожает опасность
8 января граждане Азербайджана, планировавшие покушение на вора «в законе» Нады… Подробнее
loading...
Загрузка...
loading...
Загрузка...
Все статьи
Последние комментарии
Наши опросы
Где больше всего бандитов и коррупционеров?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте