Про життя в Донецьку з перших вуст

0

Про життя в Донецьку з перших вуст
Про життя в Донецьку з перших вуст

Твереза думка українського патріота, що живе в Донецьку.

Повірте, такі там теж є. Я запитав, чи не відбулося розчарування у тих, хто сподівався, що Донбас стане Росією. І тепер, коли очевидно, що замість Росії – діра, чи не хочуть ці люди назад в Україну? І, ви знаєте, особливо не хочуть. Нижче – пояснення, чому не хочуть. Суто суб’єктивне, почасти експресивне. Але, головне, чесне.

"Проти людей зі зброєю ніхто відкрито виступати не буде. У героїчність окремих персонажів я теж не вірю, бо ружжо – це ружжо, воно стріляє і навіть вбити може. А яким би пофігістом ти не був за життя, у Донецьку один – не воїн, а натовп привертає увагу "спецслужб", прости Господи.

Ось давайте по групам:


Пенсіонери - люди, які живуть минулим, коли груди не обвисли і в штанях (ви знаєте), в це минуле вони вірять, як і в те, що їм житиметься краще. І парадокс у тому, що вони просилися "померти" в Росії, а хочуть "жити краще"! Вони елементарно бояться зізнатися собі і родичам, з якими порвали зв’язки, що помилилися. Що не буде тут Росії. Вони й своїх дітей виховували суворо і прищеплювали розуміння, що "батько завжди правий". Вони не можуть передумати, у них блок мозку. І вони реально радіють, що зараз живуть на подачки! Точніше, не саме цьому, а тому, що їм "не треба витрачати гроші на продукти". За покупки в супермаркетах і на ринках за України вони її і "не люблять". Десь в голові у них є кнопка "економити", і з чийого столу їм кидають кістку – пофіг.

Люди від 25 до 55. Хтось тримається за роботу, хтось завдяки зв’язкам і вчасно сказаним словам зумів домогтися чогось або влізти в структури нової "влади". Таким нічого виїжджати, мотатися по найманих квартирах, вивозити меблі, доводити, що ти нормальний.

Молодь від 17 до 25 років. Батькам не за що виїхати/вивезти дитину/"вступити" її в ВУЗ (або вона сама), а "бурси" і тут добре навчать. Велика турбота у тих, хто в інститути з універами вступав – тоді так, треба щось з дипломами вирішувати. А перукар або слюсар – хто в його диплом ДНР вчитуватися буде, якщо він руками працює і непогано?

Вони не можуть передумати, у них блок мозку. І вони реально радіють, що зараз живуть за подачки


Є ідейні, які вже змирилися з відмовою Росії, але продовжують вірити в те, що саме вони, торговці з ринку, зможуть щось побудувати, та ще й таке, що «залишки України» самі до нас приєднаються. У деяких вийшло відкрити "свою справу", "бізнес пішов". У 40-і під час війни бізнес на ринках теж йшов, але у цих "все по-іншому". Це клініка, я їх не переконую, можна нарватися і на кулак.

Бабці клянуть будь-яку владу - то за розмір пенсії, то за процедуру її отримання (в Донецьку), згадують, як було раніше добре і зручно, але! І ось тут важливо. У будь-кого, хто припускає думку, що він вже в "країні ДНР", є одна відповідь на всі ваші контрпитання і уточнення: "А ось на Україні шо робиться!", "Та в них комуналка вище", "Так ось вони як у Раді б’ються", "А вони бач, щеплення собі не закупили, а у нас є".

І спрацьовує той самий "блок": "там гірше", який транслюється всіма ТБ-каналами і газетами, по радіо. Вони не знають, що робиться в Донецьку в залі засідань, що в Україні і ЗП вище, що в Донецьку (2500 рублів - офіційний мінімум, він же і максимум на 90% вакансій у центрі зайнятості "республіки"), що там є субсидії, які оформляються просто і швидко, і не треба займати черги за талонами з чотирьох ранку, писати списки; і що там теж прищеплюють дітей.

А бунту і повстання немає, тому що проДНРівців реально більшість. Вони як фанатики, у яких закон – зброя. Одні стали боятися, а інші – залякувати, особливо, якщо хтось із родичів/друзів/знайомих пробрався трохи вище до "верхівки", - відчули смак вседозволеності і малесенької влади.

І щоб почати примушувати людей хоч про щось замислюватися, потрібно допускати сюди ЗМІ, радіо, передачі по ТБ показувати, блокувати їхні канали, щоб люди хоч трішки бачили іншу картину світу, щоб з’явилося бажання жити краще, ніж зараз, або, хоча б, як до цього. А це - бидло, і хто його штовхне палицею, того воно і слухає. Хто кине кістку (навіть і відбере потім) – той і господар. А людей із критичним мисленням і скептиків тут ну дуже небагато, просто вони мімікрують або по-своєму адаптуються, але уроки історії пам’ятають".


Роман Бочкала - журналіст, кореспондент Інтер на НВ


Теги статьи:
Распечатать Послать другу
comments powered by Disqus
Степан Кубив легализирует игровые автоматы Третьякова / 20.02.2018
Степан Кубив легализирует игровые автоматы Третьякова
На этой неделе Кабинет министров Украины может принять скандальный проект лиценз… Подробнее
Фокин Сергей Александрович умеет заработать: спецподразделение «пушок» или столичные приключения прокурора Фокина / 12.02.2018
Фокин Сергей Александрович умеет заработать: спецподразделение «пушок» или столичные приключения прокурора Фокина
Новым героем нашей публикации станет Фокин Сергей Александрович — прокурор котор… Подробнее
Андрей Скотч - криминальный миллиардер на службе у воров в законе / 31.01.2018
Андрей Скотч - криминальный миллиардер на службе у воров в законе
Буквально на первой неделе своего пребывания в Государственной Думе депутат-милл… Подробнее
Перемены в семье Путина позволяют заглянуть внутрь Russia Inc. / 25.01.2018
Перемены в семье Путина позволяют заглянуть внутрь Russia Inc.
За время своего брака и подготовки к нему Кирилл Шамалов попал в число богатейши… Подробнее
Круг сжимается: задержана еще одна сообщница по отмыванию бюджетных денег гендиректора ТАСС Сергея Владимировича Михайлова / 23.01.2018
Круг сжимается: задержана еще одна сообщница по отмыванию бюджетных денег гендиректора ТАСС Сергея Владимировича Михайлова
Полиция задержала бывшего руководителя рекламного подрядчика Московского метро —… Подробнее
Курочка по зёрнышку: как зарабатывает «Объединённая зерновая компания» Зиявудина Магомедова / 17.01.2018
Курочка по зёрнышку: как зарабатывает «Объединённая зерновая компания» Зиявудина Магомедова
Российская приватизация не столько рождает нуворишей и новых миллиардеров, сколь… Подробнее
Этери Масхулия прикарманивает миллионы на государственном отеле Ленобласти в Сочи: документы / 16.01.2018
Этери Масхулия прикарманивает миллионы на государственном отеле Ленобласти в Сочи: документы
Шикарный отель в центре курортного города принес региону около 2,5 млрд убытков.… Подробнее
Сеть АЗС БРСМ-Нафта официально подтвердила факт продажи Андреем Бибой своей части в компании / 15.01.2018
Сеть АЗС БРСМ-Нафта официально подтвердила факт продажи Андреем Бибой своей части в компании
В минувшую пятницу, 12 января 2018 года, стало известно о том, что владелец сети… Подробнее
Глава ОПГ Киевской таможни казнокрад Сергей Тупальский готовится бежать в Россию - источник / 12.01.2018
Глава ОПГ Киевской таможни казнокрад Сергей Тупальский готовится бежать в Россию - источник
Сергей Тупальский может покинуть не только свой пост, но и территорию Украины в … Подробнее
loading...
Загрузка...
loading...
Загрузка...
Все статьи
Последние комментарии
Наши опросы
Где больше всего бандитов и коррупционеров?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте